O nás

Náš příběh

Jestlipak někdo čte tyhle „About“ stránky… 🙂

Ale joo, něco o nás napíšeme…
Na fotkách můžete vidět naše první nomádské dobrodružství. Je to 5 let, co jsme koupili karavan Chateau, který měl být částečně pro nás a částečně na pronájem. Pár týdnů na to jsme rozhodli, že Chateau využijeme pro pracovní cestu, která měla trvat 3 měsíce.
Úkolem této cesty bylo navštívit několik potenciálních zákazníků nově vznikající firmičky, ve které majitelka Míša působila.

Jo, vlastně, jsme pár – Míša & Míša. Snažíme se plout životem tak, aby nás to bavilo. Ne vždy je cesta poházená okvětními lístky. Ona vlastně nikdy není. Člověk si je tam musí přisypávat sám.

Ale zpět k příběhu ! Plán pracovní cesty, tedy návštěva potenciálních zákazníků firmy, se brzy ukázal jako nereálný, jelikož firma nebyla na nové zákazníky stále připravena. Bylo třeba se věnovat jiným aktivitám pro stabilizaci firmy a produktů.
Vzhledem k tomu, že jsme se ale rozloučili s bytem v Praze a v ČR neměli žádné zázemí, rozhodli jsme se v dobrodružství s Chateau pokračovat. 
Ve firmě si Míša domluvila jakýsi částečný úvazek pro prostor získání na cestách svých vlastních přivýdělků. 

Všechno vyšlo moc hezky, digitální práce přišla a my tak v karavanu pobyli nádherných 14 měsíců, procestovali půlku Evropy a získali spoustu zajímavých pracovních příležitostí. Když tak koukám na fotky, dojímají mě. Bylo to nejdobrodružnější období mého, troufnu si říct našeho, života a děkuji moc za něj a za všechny změny, které přineslo. A že jich bylo, v životě i uvnitř nás. 

Změna vozidla

Po několika měsících v karavanu jsme začali snít o větším komfortu na cestách. Michal se tak konečně vrátil ke svému kutiství a začal plánovat na španělských útesech přestavbu vanu. V tu dobu už tenhle životní styl nebyl tolik „mimo“ a na internetu bylo, především v angličtině, již dost inspirace i technických tipů na přestavbu.

Sen o vlastní dodávce se začal proměňovat v realitu v Itálii, kde jsme pořídili naši dodávku a přivezli ji do ČR.

Nad tisíc hodin strávených nad plánováním a poté samotnou přestavbou ve spojení s Michalovým puntičkářství přineslo výsledek, ze kterého bylo paf spousta lidí, dostal spoustu pochval i od „přestavbářů“.

A

Po 6 měsících Míšovi celodenní práce byl obytňáček hotov a my jsme konečně vyrazili na cesty, které nám opět přinesly spoustu zážitků, pracovních příležitostí, ale především obrovský komfort a úplně jinou uživatelskou zkušenost. Strávili jsme v dodávce krásné velmi pohodlné 4 měsíce, z nich byla velká většina na Azurovém pobřeží. Opět moc milý hřejivý pocit mi přebíhá po těle, když na tohle období vzpomínám. 

 

Při našem nomádění na Azurovém pobřeží už ale na svět přicházely první zprávy o COVIDu.
Poplašeni ze zavírání hranic jsme se vrátili těsně před údajným zavřením, tedy 13.3.2020.
Náš nomádský život hodně utrpěl a my byli zaseknutí v Čechách. Dlouho. 
Celá situace a zároveň potřeba svého místečka v ČR nás po roce přivedla k myšlence, že bychom se o náš mini obytňáček mohli podělit. Je ovšem tak nabombený, že diskuzí o tom bylo hodně.

Ocení lidé jeho komfort? 
Budou se k němu chovat s respektem? 
Nepřijdeme o peníze a čas, který jsme do něj investovali? Prvního ani druhého nebylo málo. 

Otázek i obav bylo dost, ale nechme je rozplynout… 

TADY JE NÁŠ PRVNÍ VAN K VAŠIM SLUŽBÁM A K VAŠEMU DOBRODRUŽSTVÍ

Sníš

neboj se upustit otěže svému snění a pusť svoji fantazii až k těm nejdivnějším přání.

Konáš, Tvoříš

Jsi jediný, kdo může Tvé sny přeměnit v realitu.
Dovol si to a dělej si to tady pěkný. 

Žiješ